Vintāža

Vintāža ir mūziķu apvienība, kas veido pagājušā gadsimta otrās puses latviešu estrādes spožākā simbola muzikālas restaurācijas. Protams, tas ir Latvijas Radio un Televīzijas vieglās un estrādes mūzikas orķestris, vēlāk saukts arī par Radio bigbendu. Pateicoties orķestrim un tā ilggadējiem vadītājiem - vijolniekam Alnim Zaķim un trompetistam Gunāram Rozenbergam-, radio arhīvā nogūluši tūkstošiem kompozīciju.

Kaut arī neizbēgami kolektīvs bija padomju propagandas rupors, tam piemita apbrīnojami kvalitatīvs un daudzpusīgs skanējums, kā arī talants visvienkāršāko melodiju ietērpt košās krāsās. Šeit veidojās ļoti veiksmīga populārās mūzikas un džeza sintēze– lielākajā daļā skaņdarbu un dziesmu iespējams saklausīt kādu džezīgu intonāciju vai spožu improvizāciju. Komponisti un aranžētāji- Alnis Zaķis, Gunārs Rozenbergs, Raimonds Pauls, Ivars Vīgners, Vitālijs Dolgovs, Ivars Vīgners, Jānis Sildegs, Zigismunds Lorencs, Uldis Stabulnieks-, dziedātāji- Māra Krievkalne, Lolita Vambute, Aija Kukule, Sandra Ozolīte, Zigfrīds Račiņš, Andrejs Lihtenbergs, Jānis Pakalnišķis, Ēriks Kamarūts, Žoržs Siksna, Ingus Pētersons – ir tikai daļiņa no radošās radiomājas ģimenes.

Muzikālā apvienība Vintāža kopā ar daudzsološākajiem mūsdienu dziedātājiem vēlas izcelt no putekļiem sen aizmirstus un varbūt pat nedzirdētus skaņdarbus, katram melodiskas, ar džeza intonācijām pilnas un patiesas mūzikas mīļotājam uzburot muzikālu gleznu.

Kontakti