Nepieradinātā Folka Orķestris

Vēlamies piedāvāt iekļaušanai Jūsu pasākumu kalendārā labākās raudzes pasaules mūzikas koncertu - ar autentiskiem instrumentiem, profesionālu sniegumu un globāli aktuālu tematiku - Nepieradinātā Folka Orķestra koncertu.
 
Nepieradinātā Folka Orķestris ( Future Folk Orchestra) ir neformāla mūziķu apvienība, kas spēlē instrumentālu mūziku. Tai ir neapšaubāms sakars ar folkloru, džezu, dažiem akadēmiskās mūzikas žanriem un, galu galā, ar rokmūziku, ko kopā pieņemts dēvēt par "pasaules mūziku" jeb "world music".

Instrumentāciju veido divas flautas, kuras pēc situācijas nomaina īru stabule, havajiešu ukulele un afrikāņu kalimba; kā arī akordeons, taustiņinstrumenti , akustiskā ģitāra, basģitāra, sitamie instrumenti un elektronisks 20.gs. sākuma terminovoksa radinieks - slīdskanis.

Nepieradinātā Folka Orķestra noskaņa svārstās starp dinamisku, azartisku un dejojamu mūziku, kas iedvesmojusies no īru, Balkānu, afrikāņu u.c. tautu skaņām, līdz mierīgai un uz nopietnu māksliniecisku pakāpi pretendējošai autormūzikai. Nepieradinātā Folka Orķestris izvirzīts gada ierakstu balvai 2015 ( disks "Antarktīda kūst"), spēlējis vadošajos festivālos "Positivus", "Rīgas ritmi", "Laba daba", kā arī pasaules mūzikas festivālos kaimiņvalstīs un festivālā "The Great Escape" Lielbritānijā. Sadarbojies ar čellistu un komponistu Kārli Auzānu, perkusionistu Nilu Īli, dziedātāju Līgu Priedi, grupām "Autobuss debesīs", "Auļi" u.c. Latvijas mūziķiem.

Koncerta programmas ilgums no 40 minūtēm līdz 1 stundai 20 min. Koncertā dzirdamo skaņdarbu raksturs tiek pieskaņots situācijai - to var baudīt kā augstvērtīgu māksliniecisku skaņas sniegumu, gan kā iedvesmojošu ceļojumu apkārt zemeslodei, gan arī kā filosofisku neierasta mūzikas un pasaules uzskata kombināciju.

Grupas pamatsastāvā ietilpst: daudzu mūzikas skaņdarbu autors un valdorfpedagogs Andrejs Grimms ( ģitāra), ērģelnieks un multikulturāls skaņas eksperts Jānis Pelše (taustiņi), Londonā sitaminstrumentu prasmi apguvušais Nauris Babris (bungas), divas šarmantas pūšamo instrumentu meistares Līva Upīte un Katarīna Ignatoviča (flautas, ukulele, kalimba, slīdskanis), kā arī Klāss Reinis Dzirkalis (akordeons), Kristaps Grīnbergs (bass) un Aivars Vaišļa (skaņu režija).

Kontakti